8 ефективних способів подолати дитячу істерику

Дитинство – нелегка штука. Крок за кроком малюки досліджують цей світ і вчаться реагувати на все нове і незвичайне. Їм потрібен час, щоб звикнути до людей, відносин між ними і правилам поведінки. У дітей від 2 до 5 років найбільш вразлива і нестійка психіка. Тому і істерики у малюків трапляються раптові і часто нічим не обґрунтовані. Не вірте тим людям, які кажуть, що батьки нічого не можуть зробити з нападами поганого дитячого настрою. Наберіться терпіння, сили волі, мудрості і врівноваженості. Це все надасть вам сили зберегти спокій і не дозволить дитині вити з вас мотузки.

Діти інколи вважають, що істерика – це вірний шлях отримати бажане, не дивлячись ні на що. Як протистояти цьому?

1. Навчіться запобігати емоційним вибухам
Якщо ви бачите, що ваша дитина знаходиться в пригніченому настрої, ви повинні бути готові вжити заходів для запобігання істерики. Намагайтеся помічати незвичні жести у дитини. Це може вказувати на те, що він чимось незадоволений і незабаром захоче всім про це голосно заявити.
Як це зробити? Ви повинні перенаправити його увагу на іншу діяльність або предмет, показати щось привабливе. Крім того, ви можете залучити малюка в цікаву гру. Але майте на увазі, що ваш рішучий тон і пряма відмова тільки загострять проблему.

2. Не прогинайтесь
Діти дуже часто хитрують, щоб батьки зробили все, як вони бажають. І дітки із задоволенням цим користуються. Емоційний шантаж – кращий спосіб маніпулювати батьками. Якщо ваша дитина намагається викликати у вас співчуття або розчулення, не відступайте від своїх умов. Дайте йому зрозуміти, що ви не будете виконувати всі його забаганки.

3. Допоможіть дитині розібратися в його почуттях
Кожен з батьків є взірцем для наслідування для своїх дітей. Дуже часто діти не можуть зрозуміти, що з ними відбувається: занадто багато почуттів і емоцій.
Якщо ви не купили в дитячому магазині своєму малюкові бажану іграшку, будьте готові до можливої істерики. Трохи пізніше постарайтеся пояснити, що неможливо купити все іграшки на світі, і що не всі мрії збуваються відразу, для цього треба докласти певних зусиль. Скажіть дитині, що негативні емоції шкідливі. Як тільки діти навчаться управляти почуттями, визнавати і розуміти нашу реальність, вони стануть більш стриманими і слухняними.

4. Забудьте про тілесні покарання
Це болісний і образливий спосіб дійсно найбільш простий щоб прищепити дисципліну і зробити дитину слухняною. Але у кожної медалі є зворотний бік. Такий метод виховання – це бомба уповільненої дії: в дитині поселяється страх, ненависть і тривога. Спробуйте ігнорувати дитячі напади поганого настрою, і він зрозуміє, що його зусилля абсолютно марні.

5. Поверніть негативну енергію дитини в потрібне русло
Діти – невичерпне джерело енергії. Вони можуть бігати, стрибати, кричати і дуріти весь день безперервно. Тому принципово важливо знайти для них розвиваючі заняття і постаратися захопити їх ними. У зайнятих дітей немає зайвого часу, щоб влаштовувати істерики і вередувати, так як вони швидко втомлюються і стають сонними. Нехай займаються, грають і бігають так довго, як хочуть – фізична активність корисна для здоров’я. у малюка є явна схильність до когось конкретного заняття (співу, танцям), запишіть його в секцію і дайте можливість розкритися його таланту.

6. Говоріть з вашою дитиною
Слід говорити з дитиною кожен день: ваші слова і поради допоможуть йому стати сильніше і знайти правильний шлях у житті. Крім того, це хороший спосіб уникнути конфлікту поколінь і побудувати відносини, засновані на довірі. Якщо ви знайдете спільну мову з вашою дитиною, поступово ви зможете зменшити кількість істерик. Знайдіть хвилинку, щоб поговорити з дитиною, і спробуйте з’ясувати, що ЇЇ турбує. В результаті ваш малюк буде ділитися своїми емоційними переживаннями саме з вами і стане більш стійким до стресу.

7. Наберіться терпіння
Терпіння – головний пріоритет для батьків, чиї діти схильні до істерик. Кожна мама знає, наскільки важко залишатися холоднокровною і байдужою до дитячих сліз і криків. Зберіть волю в кулак, адже виховання дітей – найскладніша робота в світі.

8. Дозвольте йому спокутувати свою провину
Багато батьків вважають, що краще тиснути на своїх дітей і змушувати їх відчувати себе винуватими. Почуття провини – це дуже потужна емоція, яка призводить до хронічної тривожності і стресу. Батьки повинні дати дітям шанс зізнатися у всіх своїх гріхах і спокутувати свою провину. І дорослим, і дітям обов’язково треба випускати негативні емоції, особливо, почуття провини.

Залишити відповідь